X

Müşteri Paneli

Şifremi Unuttum! Giriş Yap

Henüz Hesabınız Yok mu?

Hemen Hesap Oluştur!

E-Ticaret


Elektronik ticaret (e-ticaret), özellikle KOBİler için çok uygun bir ticaret şeklidir. E-ticaret, ürün seçeneklerinin artmasını, ürünlerin kalitesinin yükselmesini ve daha hızlı bir şekilde ödenerek teslim alınmasını sağlamaktadır.

İnternetten alışveriş yapmakta veya yapacak olan potansiyel tüketicilerin dünyanın her yanında pazara arz edilen ürünler hakkında bilgi sahibi olmalarına ve yeni üreticilerin dünya pazarlarına girmelerine imkan vermektedir. Daha düşük fiyatlı ve kaliteli ürünlerin pazara girmesi, üreticiler arasında rekabetin artmasına ve tüm ticari işlemlerin maliyetinin düşmesine neden olmaktadır.

E-Ticareti bir mal ya da hizmet üreten her tüzel kişi yapabilir. Özellikle imalat sektöründe faaliyet gösteren firmalar için ucuz ve sürekli satış getiren bir pazar şeklidir. Ürün ve hizmetlerin gerek yurt içinde gerekse de uluslararası piyasalarda en etkin şekilde bulunmasını sağlayan tanıtım uygulamalardan biridir. Günümüzde Alıcı ile Satıcının interaktif teknolojiyi kullandığını düşünecek olursak firmalarımız için e-ticaretin önemi kaçınılmaz hale gelmiştir. Artık firmalarımız teknolojinin en son koşulları ile üretim yapmaktadırlar. Ancak firmalarımızın ortak sorunu olan üretiyorum ama yeni Müşteri ve pazarlar bulmakta sıkıntı yaşıyorum diyorsanız, öncelikle teknolojiden en aktif şekilde yararlanmanız gerekmektedir.

E-Ticaretin Firmanıza sağlayacağı avantajlar?

. Müşteri sadakati

. Karlılığın artması

. Ürün tanıtımı için gerekli zaman ve yatırımda ekonomi sağlamak

. Satış maliyetlerini azaltma

. Tedarik maliyetini azaltma

. Yeni pazarlara ulaşma

. 24 saat 7 gün satış

. Katalog basımı ve dağıtımında sıfır maliyet

. Markalaşmanın sağlanması

Neden e-ticaret yapmalıyım?

Ülkemizdeki e-ticaret hacminin 15 milyar Dolar civarlarında olduğunu söylemiştik. Bu kadar kısa sürede e ticaretin bu denli hızlı büyüme kaydetmesi pek te şaşırtıcı değil. İnternet üzerinden ürün almanın veya satış yapmanın avantajlarını şu şekilde sıralayabiliriz;

Satıcı için;

*Daha geniş kitlelere erişim; yeni pazarlar, yeni müşteriler

*Düşük yatırım ve işletme maliyeti

*Doğrudan müşteriye erişimi

*Güvenli alışveriş

*Prestij

Alıcı için;

*Daha fazla seçenek

*Aradığını hızlı, kolay ve zahmetsiz bulabilme

*Sıfır araştırma maliyeti

*Rahat alışveriş

*Kolay kıyaslama

*Zaman tasarrufu

* Güvenli alışveriş

*Pratiklik


    E-ticaret sitesi kurarak elektrik, su, temizlik ve ekstra personel gibi masraflardan kurtulabilir, çok uygun fiyatlara dünyanın en işlek caddesinde bir mağazaya sahip olabilirsiniz.

    E-ticaret sitesi kurarak reklam ve tanıtımlarınızı çok düşük maliyetler ile yapabilir, çok daha fazla geri dönüş alabilirsiniz.

    E-ticaret siteniz ile hedef kitlenize ulaşıp, mağazanıza daha doğru kullanıcılar çekebilir ve satışlarınızı arttırabilirsiniz.

    Bir e-ticaret sitesi kurduğunuzda giderlerinizin neredeyse %100 oranında düşeceği için kar oranınızı arttırabilir, daha çok kazanabilirsiniz.

    Bir e-ticaret sitesi kurarak işinizde yeni bir pazarlama kanalı elde edebilirsiniz.


E-Ticaret Sistemlerini Göster +

Hizmetlerimiz ve çözümlerimiz hakkında daha detaylı bilgi almak için hemen bize ulaşın.